top of page
WhatsApp Image 2020-07-16 at 17.40.57.jp

 התנדבות בעמית לדרך 

Untitled-1.png

מתנדבי העמותה מגיעים מקשת מקצועית רחבה, אזורים גיאוגרפיים זו לא עוד התנדבות, זו ההחלטה להצטרף למהפכה שקטה המבקשת לאפשר לכל צעיר וצעירה בישראל את ההזדמנות לעלות על הכיוון הנכון עבורו וליצור טוב יחד. 

זו ההזדמנות לעשות משהו בשביל מישהו אחר, לא קרוב משפחה, ילד של מישהו אחר, ולראות בו כשלך. זו ההחלטה להיות משמעותיים עבור מישהו/י אחר/ת, צעיר/ה, אולי קצת אבוד/ה, שמאמין שיש מחר טוב יותר! 

בעמית לדרך כ-150 מתנדבים פעילים בעמותה, כאשר רובם משמשים כמנטורים בפעילות הדגל של העמותה. מלבדם, ישנם מתנדבים נוספים אשר נותנים מענה בתחומים פרופסיונליים כגון: ייעוץ פיננסי, ייעוץ משפטי, מענה רגשי, שיעורים פרטיים, הכוונה תעסוקתית וכן, כאלה שמסייעים למטה העמותה בפיתוח תוכן והדרכה, שיווק, גיוס משאבים, אדמיניסטרציה ועוד.

20190715_180456.jpg

"בהתנדבות בעמית לדרך יש מרכיב גדול של העצמה אישית- בעבודה אני מנהל את אנשי מתוך תפיסת ליווי של מנטורינג והכלים שאני מקבל בתוכנית עוזרים לי מול העובדים שלי"

מודל הליווי

Anchor 1

אנו  משלבים  עבודה פרטנית ועבודה קבוצתית. 
לכל חייל/ת משוחרר/ת מוצמד/ת מנטור/ית (מתנדב/ת) המסייע/ת לו/ה לבנות תוכנית אישית הכוללת; הצבת מטרות, קביעת דרכי פעולה להשגתן, פיתוח מיומנויות פרקטיות וכן סיוע במיצוי זכויות. [להמשך קריאה...]

על מנת להבטיח השתלבות מיטבית בחברה ובאזרחות אנחנו פועלים בשלושה צירים מרכזיים: תעסוקה, השכלה ומיומנויות חיים רכות תוך כדי העצמה והגברת תחושת המסוגלות העצמית. את העבודה הפרטנית עוטפת מטרייה רחבה המסייעת לצעיר להגיע למטרותיו דרך סיוע בלימודים, שותפויות עם מוסדות להשכלה גבוהה והכשרות מקצועיות, קשרי מעסיקים, סיוע בטיפול רגשי, מערך מלגות ועוד.

 

למעשה, לכל חייל משוחרר מוצמד מלווה אישי, מנטור (מתנדב), המסייע לו לבנות תוכנית אישית; הצבת מטרות, קביעת דרכי פעולה להשגתן, פיתוח מיומנויות פרקטיות וכן סיוע במיצוי זכויות.

המנטור מהווה עבור הצעיר דמות משמעותית אשר יוצר עימו קשר מעצים, מסייע ועוזר לו להתוות את הדרך בתחומי תעסוקה, השכלה, דיור ועוד. בנוסף, הצעירים משתתפים בסדנאות ומפגשי תוכן מקצועיים אשר תומכים בתוכנית האישית שלהם ומעניקים להם כלים וידע שיסייעו להם באזרחות כגון: ניהול פיננסי, קבלת החלטות, תעסוקה ועוד. כל צעיר המשתלב בתוכנית מתנסה במעורבות חברתית במהלך שנת פעילותו ומצופה ממנו להמשיך ולתרום למען הזולת במקום בו הוא מזהה צורך.

Anchor 6
WhatsApp Image 2020-10-25 at 14.44.05.jp

להיות מנטור/ית ב״עמית לדרך״

ההצטרפות למשפחה הגדולה של עשרות המתנדבים טומנת בחובה תמורות משמעותיות רבות הן ברמה האישית והן ברמה הלאומית חברתית לצד התחייבות ומחוייבות רבה. 

Anchor 5
IMG-20190214-WA0119.jpg

מומחה תוכן

אם את/ה מומחה תוכן במקצועך תוכל/י להצטרף לצוות הייעוץ שלנו ולתרום שעות ייעוץ לצעירים ולצוות העמותה בנושאים הנ"ל, במומחיותך. 

WhatsApp Image 2020-10-25 at 14.44.05 (1

מורים פרטיים

בדרך לרכישת השכלה גבוהה ו/או מקצועית, לצעירים/ות שלנו נדרשת עזרה לימודית בתחומים שונים.

IMG-20190702-WA0099.jpg

מעסיק ידיד

ארגונים ו/או אנשים פרטיים המעוניינים להעסיק את צעירי ובוגרי העמותה. אנו מייעדים את הצעירים למשרות בעלות אופק תעסוקתי ולאלו הסטודנטים, משרות גמישות המתחשבות בשעות הלימודים

איך מתנדבים

Anchor 2

אם תכנית המנטורינג בעמית לדרך היא ליבת העשייה והפעילות של העמותה, הלב לא יכול לפעול ללא מערכת תומכת. אין זה מספיק לעמוד עם הצעיר/ה לאורכה של דרך שנתית, התהליך עובד כשאנחנו מצליחים להעניק את המענים הנדרשים לצעירים/ות שלנו במסגרת התוכניות שבנו לעצמם בתהליך השנתי. 
אנחנו זקוקים לך גם אם אינך יכול/ה להיות מנטור ב״משרה מליאה״
לא כל אחד יכול להתחייב להשקעה כל כך גדולה ומחייבת , אבל אנחנו זקוקים לך גם בחלקיות משרה.  אנחנו זקוקים לכל אחד ואחת  המאמינים בערבות ההדדית בחברה הישראלית ובדור המחר שלנו. כל אחד ואחת מוזמנים לתרום מכישוריהם המקצועיים במסגרת מעטפת המענים שאנו מעניקים לצעירים/ות שלנו ובכך ליצור את ההבדל הגדול והמשמעותי בקסם המתרחש בעמית לדרך.

עדויות-06.png
עדויות-08.png
עדויות-04.png
bottom of page