עמית לדרך - תוכנית הדגל

רגע אחרי שחרור? 
עמית לדרך פה ללוות אותך בדרך להגשמת המטרות שלך.
דיור, השתלבות בתעסוקה, השלמת השכלה, רכישת מקצוע, מימוש זכויות, השכלה גבוהה, השכלה מקצועית, התנהלות כלכלית, ליווי אישי וקבוצתי, מעורבות חברתית.

התכנית מהווה אקסלרטור לפיתוח אישי ומטרתה לכוון ולסייע לבוגרי השירות הצבאי, המתמודדים עם אתגרי המעבר לאזרחות  להשתלב באופן מיטבי תוך שימת דגש על יצירת מעגלי תמיכה ושייכות, מיצוי הכוחות והחוזקות, גיבוש תמונת עתיד ומעורבות חברתית. התוכנית התוכנית מעודדת את החיילים המשוחררים להיות מעורבים ומובילים בחברה הישראלית של יצירת מעגלי תמיכה וסביבה יציבה, התמודדות עם אתגרים ופיתוח החוזקות, מיצוי עצמי ובחירה בנתיב הנכון להם בכל תחומי החיים, תוך עידודם להיות מעורבים ומובילים בחברה ובמעגלים הסובבים אותם - כל זה בעזרת קשר אינטימי ואמיתי עם אדם מוביל מהחברה הישראלית

בוגרי ובוגרות שירות צבאי, חסרי עורף משפחתי/ מגיעים מרקע מוחלש/ חיים בפריפריה גיאו-חברתית ובעלי מוטיבציה לרכוש כלים והכוונה לאזרחות וחדורי רצון להצליח.
 

מה התוכנית מעניקה?

ליווי אישי  לכל צעיר מוצמד מנטור (מתנדב), בעל ניסיון חיים שנמצא מתאים וראוי ללוות תהליך אישי ומעמיק. המנטור והצעיר נפגשים במשך שנה, באופן קבוע ומייצרים מרחב בטוח להתייעצות, תמיכה, רכישת כלים וכן, בונים תוכנית אישית לעבר השגת מטרות של הצעיר בנושאים שונים ומגוונים: תעסוקה, השכלה, ניהול פיננסי, בטחון עצמי, דיור ועוד. המנטורים שנבחרו לתהליך מקבלים הדרכה שוטפת במהלך שנת הליווי על ידי מנהלת פעילות מטעם העמותה שמלווה גם היא את הצעירים ואת הקשר בין המנטור לבינם.


סדנאות תוכן מקצועיות  כל צעיר המלווה בתוכנית משתתף בסדנאות מקצועיות המעניקות כלים להשתלבות בעולם האזרחי: קבלת החלטות, יחסים וזוגיות, ייעוץ פיננסי, הכנה לעולם העבודה, בחירת לימודים. הסדנאות מתקיימות במסגרת קבוצתית עם צעירים נוספים מהעמותה ונבחרות באופן אישי על ידי הצעיר על פי תוכנית העבודה האישית שלו. 


מעטפת ארגונית  העמותה מספקת מערך מענים רחב שמסייע לכל צעיר להגיע למטרתו. לדוגמא: רשת קשרי מעסיקים ידידותיים, שותפויות עם מוסדות להשכלה גבוהה והכשרות מקצועיות, קרן מלגות, סיוע במיצוי זכויות ועוד. 


מעורבות חברתית  כל צעיר המשתתף בתוכנית משתתף בתרומה לקהילה מתוך תפיסה של "הכרת הטוב" והאחריות המשותפת של כולנו ליצירת חברה בריאה ומאפשרת.

ארגון הבוגרים - תוכנית המשך

כל צעיר שמסיים את תוכנית הליווי השנתית מצטרף לארגון הבוגרים של העמותה המהווה "בית מייעץ" וקהילת פעילים.
בארגון, ממשיכים הצעירים להיות מלווים בהמשך דרכם להשתלבות מיטבית בתעסוקה ובמסלולי הלימוד השונים.לבוגרים מוצעת השתתפות בכנסים מקצועיים, מפגשי ייעוץ ואירועים חברתיים וכן, ממשיכה לעמוד לרשותם מעטפת ארגונית המסייעת ברישות חברתי, תיווך למענים קונקרטיים והכוונה תעסוקתית. בנוסף, אנו מעודדים את בוגרינו להמשך עשייה חברתית ומציעים מסלולי מעורבות חברתית פנים וחוץ ארגוניים כחלק מתפיסה קהילתית פרו אקטיבית בה אנו דוגלים. 

נשמח לשמוע ממך!

  • YouTube
  • Facebook
  • Instagram
Untitled-1.png