"בהתנדבות בעמית לדרך יש מרכיב גדול של העצמה אישית. בעבודה אני מנהל את אנשי מתוך תפיסת ליווי של מנטורינג והכלים שאני מקבל בתוכנית עוזרים לי מול העובדים שלי"

המגזר העסקי - ארגונים מצטרפים לדרך

בעמותה, מוצעים מספר מסלולי מעורבות חברתית לארגונים המעוניינים להיות שותפים משמעותיים לדרך. 


מנהלים סוללים דרך   תוכנית מנטורינג בלעדית לארגון בה משתתפים מנהלים / עובדים בכירים שנמצאו מתאימים ללוות את צעירי "עמית לדרך". 
המנטורים שיבחרו יעברו הכשרה ייעודית כקבוצה וילוו במהלך השנה על ידי נשות מקצוע מטעם העמותה בנושאים הרלוונטיים לאוכלוסיית היעד ותהליך הליווי. 
הערך המוסף לארגון:
אחריות תאגידית משמעותית
תוכנית פיתוח מנהלים ייחודית המבוססת על פרקטיקות ליווי מעולמות פסיכו-חינוכיים
חיזוק מיומנויות ניהול רכות (soft skills) למשתתפים בתוכנית. 
הגברת לכידות ארגונית וגאוות היחידה. 
שילוב כוח עבודה עתידי ואיכותי של צעירי העמותה שיתאימו להכנס ב"תפקידי כניסה" ומתוך כך, חיזוק הגיוון התרבותי בארגון (diverdiy)

מלבד מסלול זה ישנם מסלולים נוספים לשיתופי פעולה: 
"יום בחיי"   הכרות עם הארגון ובעלי תפקידיו לטובת הנגשת עולם התעסוקה לצעירי העמותה.  


מעסיק ידיד   שילוב הצעירים המתאימים בארגון בתפקידי כניסה ופיתוח תוכניות אופק תעסוקתי למתאימים ביניהם. 


מומחי תוכן   אנו מאמינים כי בארגונים ישנם אנשי מקצוע שיכולים לתרום לצעירים מכישורם ומניסיונם. לדוגמא: ייעוץ פיננסי, ייעוץ משפטי, הכנה לראיונות עבודה, סיוע בכתיבת קורות חיים, מיצוי זכויות, הקניית מיומנויות מחשב ועוד. 


חונכים לימודיים  מתן עזרה לימודית לצעירי העמותה אשר נמצאים לקראת/ במהלך לימודים וזקוקים לסיוע.


"אמץ מטה"   צוות העמותה הינו קטן ומצומצם ומירב משאבי הארגון מיועדים לליווי והנחיית הצעירים. על כן, נשמח לסיוע במסגרות המטה כגון: אדמיניסטרציה, לוגיסטיקה, שיווק ופרסום, הערכה ומדידה, קידום מדיניות, פיתוח ידע והדרכה

ניתן לחשוב ולייצר מסלולים נוספים לאור צרכי ואופי הארגון.

הצלחות ייחודיות 

"העידן הנוכחי מציב בפני חברות אנושיות אתגרים מורכבים. שותפויות בין מגזרים מהוות כלי אפקטיבי ואולי אף הכרחי, להתמודדות עם אתגרים אלה. הן מאפשרות למצות טוב יותר את המשאבים השונים העומדים לרשות החברה"

(טליאס, דוניץ, שמעוני, פיורקו, מתוך המדריך לשותפויות בין מגזרים).

בעמית לדרך אנו דוגלים בשותפות רב מגזרית ומייצרים תוכניות ייחודיות המותאמות לצו השעה ולצרכי השטח.

מקושרים   בשנת 2019 נבחרה העמותה להשתתף במיזם "מקושרים" הפועל במסגרת תוכנית "יתד", התוכנית הלאומית לצעירים במצבי סיכון. מטרת המיזם להניח תשתית לפעילות מתנדבים ולבנות שירות ייחודי כחלק מרצף שירותי יתד, התכנית הלאומית לצעירים במצבי סיכון. זאת, מתוך כוונה לחזק ולהעצים צעירים וצעירות המוגדרים בסיכון, שימשיכו את דרכם הבוגרת כאזרחים עצמאיים, פעילים ומשמעותיים. המיזם הוא תוכנית משותפת למשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, קרן רש"י, ארגון הג'וינט והרשת להתנדבות ישראלית. במיזם משתתפים כ-35 צעירים/ות של "עמית לדרך" המלווים על ידי מנטורים מטעם העמותה בפריסה ארצית רחבה.

"במעלה הדרך"   תוכנית ליווי מנטורינג לטווח ארוך בשותפות מכינת "ארז" - מכינה קד"צ המיועדת לנוער מרקע סיכוני.

במכינה משתלבים כל שנה כ-40 צעירים/ות אשר בוחרים להשפיע על החברה הישראלית דרך עשייה קהילתית ושירות משמעותי. חרף בחירתם הראויה להשתלב במסלול זה ניתן לזהות אצל חלקם קשיים בהשתלבות ובהתמודדות עם דרישות המסגרת והשפעותיה על הפרט. על כן, חברו שני הארגונים במטרה לסייע לצעירים לממש את הפוטנציאל שלהם ולהתמודד באופן מיטבי עם אתגרי תקופת הבגרות. לכל צעיר הנבחר לתוכנית מוצמד מנטור המלווה אותו במשך חמש שנים לאורך השלבים השונים - שלב המכינה, המסגרת הצבאית והאזרחות. מדובר בשיתוף פעולה ייחודי המוכיח את נחיצותו ואנו מקווים שבהינתן משאבים נוספים אף נוכל להרחיבו. 
 

קבוצות ייחודיות   העמותה מפעילה קבוצות בלעדיות בשיתוף עמותות ורשויות המזהות כי מודל העבודה של "עמית לדרך" מתאים ונחוץ לקהלי היעד שלהם. בשנתיים האחרונות, פתחנו מוקדי פעילות ייחודיים לעמותת "גב ללוחם", "הנמר" (בוגרי סיירת גולני), OU דאורייתא ישראל ולרשויות מקומיות. 
 

נשמח לשמוע ממך!

  • YouTube
  • Facebook
  • Instagram
Untitled-1.png